Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Jarosław Borowski kolejny raz bez absolutorium i wotum zaufania

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Burmistrz Jarosław Borowski kolejny raz bez wotum zaufania
Burmistrz Jarosław Borowski kolejny raz bez wotum zaufania Marta Chmielińska
Stosunkiem głosów 11 do 9 radni miasta Bielsk Podlaskie nie udzielili Jarosławowi Borowskiemu najpierw wotum zaufania, a następnie 9 głosami za i 9 przeciw przy 2 radnych wstrzymujących się od głosu, nie podjęli uchwały w sprawie udzielenia włodarzowi absolutorium.

Przez wiele godzin radni miasta Bielsk Podlaski obradowali na czerwcowej sesji. Posiedzenie było ważne, ponieważ jednym z punktów było udzielenie burmistrzowi wotum zaufania, a następnie absolutorium. Jak zwykle rajcy mieli wiele pytań i uwag dotyczących raportu o stanie miasta oraz do sprawozdania finansowego i wykonania budżetu za rok 2022.

Radni zwracali uwagę między innymi na zadłużenie miasta, starzenie się społeczeństwa Bielska Podlaskiego i brak działań aktywizujących młodych ludzi, słabą współpracę z miastami partnerskimi oraz brak porządnej promocji miasta. Przy okazji tej dyskusji wrócił temat Młodzieżowej Rady Miasta, która być może powstanie w mieście.

Jarosław Borowski podkreślał natomiast, że miniony rok był trudny, ale samorząd poradził sobie, jego zdaniem, bardzo dobrze w nowej sytuacji. Włodarz miał na myśli pandemię oraz wojnę na Ukrainie.

Każdy burmistrz i każdy wójt może powiedzieć o tym, że tyle nowych zadań, o których 1 stycznia 2022 roku nawet nie myśleliśmy, że mogą być, zostały scedowane na samorząd – mówił Jarosław Borowski. - Mimo to, udało nam się to zrealizować, bardzo często wcale nie zwiększając stanu osobowego pracowników. Kieruję też duży ukłon w stronę pracowników zarówno urzędu, jak i wszystkich jednostek, które z tymi kwestiami musiały się zmierzyć.

Ostatecznie wynik głosowania nie był pomyślny dla burmistrza, choć lepszy niż w roku ubiegłym, kiedy radni zagłosowali przeciwko udzieleniu mu absolutorium – tym razem uchwała absolutoryjna nie została podjęta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto