MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Bielsku Podlaskim budżet obywatelski do poprawki. Tak zdecydował wojewoda

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Radni miejscy zmienili uchwałę dotyczącą budżetu obywatelskiego
Radni miejscy zmienili uchwałę dotyczącą budżetu obywatelskiego Marta Chmielińska
W czwartek (28 lipca) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bielsk Podlaski. Rajcy po uwagach wojewody musieli przyjąć nową uchwałę dotyczącą budżetu partycypacyjnego zwanego obywatelskim. Była to czysta kosmetyka, a dotyczyła nieprawidłowego podziału kwoty przeznaczonej na pomysły mieszkańców na dwa różne warianty, zmienił się także harmonogram składania i głosowania nad projektami.

- Zgodnie ze stanowiskiem Wojewody Podlaskiego nie można podzielić puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski na zadania o charakterze majątkowym i społeczno-kulturalnym – informuje burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. - Nie istnieje więc możliwość określania limitów dla poszczególnych rodzajów projektów. A takie limity były określone w poprzedniej uchwale - 250 tys. zł dla zadania majątkowego i 30 tys. zł dla zadania społeczno-kulturalnego.

W związku z tą opinią Rada Miasta musiała zmienić dotychczasową uchwałę, na nową w której nie ma już podziału na zadania możliwe do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego. Na projekty mieszkańców jest łącznie 400 tys.zł a zgłaszane pomysły mogą mieć charakter zarówno majątkowy i dotyczyć inwestycji, jak i społeczno-kulturalny.

W związku z koniecznością wprowadzenia poprawki zmienił się także harmonogram konsultacji społecznych i tak mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły od 16 sierpnia do 23 września ( wcześniej był to okres od 27 lipca do 9 września). Głosowanie na zakwalifikowane projekty ruszy 17 października i będzie odbywało się drogą elektroniczną lub tradycyjnie, w Urzędzie Miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto