Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bielsk Podlaski. Będzie przebudowa starej sali gminastycznej w II Liceum z BJN

OPRAC.:
Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Umowa z wykonawcą modernizacji podpisana została w środę 21 lutego
Umowa z wykonawcą modernizacji podpisana została w środę 21 lutego Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim
W środę (21 lutego) w Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim podpisana została umowa dotycząca przebudowy części budynku II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Prace obejmą modernizację starej sali gimnastycznej, a sfinansowane zostaną z Rządowego Funduszu Polski Ład. Prace ruszą już w marcu a zakończą się we wrześniu.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa starej sali gimnastycznej w II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Pomieszczenie to straciło swoją wcześniejszą funkcję po wybudowaniu nowoczesnej hali sportowej i teraz postanowiono dać mu inne przeznaczenie. Prace obejmą dostosowanie parametrów tego pomieszczenia do funkcji auli szkolnej, co poprawi warunki prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz innych działań edukacyjnych dla uczniów z obszaru powiatu bielskiego.

Modernizacja ta umożliwi placówce organizowanie różnorodnych uroczystości szkolnych i międzyszkolnych, a także wydarzeń o charakterze patriotycznym i kulturalnym, zwłaszcza tych związanych z promowaniem tożsamości kulturowej mniejszości narodowych. Dodatkowo,szkoła będzie miała możliwość organizacji konferencji, sympozjów czy zjazdów.

Wykonawcą prac będzie firma BMP Maciej Ponikwicki z Białegostoku, a rozpoczęcie prac przewidziano najpóźniej na 6 marca. Przebudowa będzie kosztowała 1 127 000 zł, z czego mniej niż 2%, zostanie sfinansowana z budżetu powiatu bielskiego. Pozostała kwota to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Umowę z wykonawcą podpisali w środę 21 lutego: starosta bielski Sławomir Snarski, wicestarosta Piotr Bożko oraz skarbnik powiatu Nina Tymińska.

Wydatki związane z projektem wynoszą około

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto