Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking do 66 km od Bielska Podlaskiego. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać w weekend 4 - 5 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Rozglądasz się za ciekawymi ścieżkami nordic walking niedaleko Bielska Podlaskiego? Razem z Traseo mamy dla Ciebie kilka propozycji na najbliższy weekend. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by oswoić technikę. Podpowiadamy, gdzie można się wybrać w okolicy Bielska Podlaskiego na nordic walking. Na ten weekend znaleźliśmy trasy w odległości do 66 km od miasta. Przetestuj je i daj znać, jak Ci się podobało.

Spis treści

Nordic walking w okolicy Bielska Podlaskiego

Razem z Traseo wybraliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 66 km od Bielska Podlaskiego. Zobacz, czy ścieżka polecana przez innego użytkownika Traseo jest ciekawa również dla Ciebie.

Przed marszem sprawdź pogodę dla Bielska Podlaskiego.

W sobotę 11 maja według prognozy pogody ma być 13°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 38%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak bunkrów

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 25,12 km
  • Czas trwania marszu: 8 godz. i 22 min.
  • Przewyższenia: 22 m
  • Suma podejść: 38 m
  • Suma zejść: 47 m

Powiat_Siemiatycze poleca trasę mieszkańcom Bielska Podlaskiego

Szlak rozpoczyna się przy przystanku PKS i prowadzi na północny-wschód poprzez młody las sosnowy na skraju którego znajdują się mogiły mieszkańców Słoch Annopolskich zamordowanych w 1941 roku. Piaszczysta droga prowadzi do skrzyżowania szos w pobliży zajazdu "Kmicic" (4 km). Z tąd podążamy szosą w kierunku Mielnika. Po drodze natrafiamy na pozostałości cmentarza żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej. Szlak skręca w drogę żwirową (w prawo) prowadzącą do wsi Turna Duża. Przed wsią wchodzimy na ścieżkę (w lewo) wiodącą skrajem żwirowni i po przejściu 3 km trafiamy do wsi Anusin.

ANUSIN (7 km) – w pobliżu wsi bunkry pochodzące z lat 1940-41, które były częścią składową nadbużańskiego rejonu umocnionego, za Anusinem groby dwóch żołnierzy poległych w 1939 r.

Wychodząc z Anusina kierujemy się na wschód, by po przejściu około 800 m znaleźć się na rozwidleniu dróg, tu skręcamy na południowy-wschód. Na trasie widzimy wiele bunkrów.

OLENDRY (9,5 km- zabytkowe domy drewniane, za wsią ciekawy most kolejowy wzniesiony przez carskiego inżyniera Fronołowa

MAĆKOWICZE (12 km) -stary, drewniany młyn wraz z murowanym domkiem młynarza , po obu stronach pobliskiej linii kolejowej oraz nad wiodącą w stronę granicy państwa szosy znajdują się w części zniszczone radzieckie bunkry, wzniesione w latach 1940-1941

OSŁOWO (17,5 km)

ZAGÓRZE (21 km)

MIELNIK (23 km) - najwcześniejsza wzmianka o grodzie pochodzi z 1260 r.

  • zabytki

a) Góra Zamkowa z ruinami kaplicy na szczycie, pod szczytem znajdują się ruiny XVI wiecznego kościoła zamkowego.
b) Kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego murowany z lat 1913-1920 neobarokowy
c) Cerkiew p.w. Narodzenia MB Przeczystej z 1825 r.
d) Drewniana kaplica cmentarna (prawosławna) wzniesiona jako cerkiew greko-katolicka po 1776 r.
e) Synagoga, powstała ok. połowy XIX wieku

  • rezerwat roślinności ciepłolubnej
  • wyrobiska i odkrywki kopalni kredy (ciekawe okazy skamielin
    Nawiguj

Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Doliny Moszczonej

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 20,21 km
  • Czas trwania marszu: 6 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 56 m
  • Suma podejść: 67 m
  • Suma zejść: 14 m

Powiat_Siemiatycze poleca trasę uprawiającym nordic walking z Bielska Podlaskiego

Szlak rozpoczyna od dworca PKP Nurzec Stacja i prowadzi do wsi Moszczona Pańska. Jednakże wieś ta leżąc po drugiej stronie torów jest omijana przez szlak.

MOSZCZONA PAŃSKA (6 km) wieś leży po drugiej stronie torów, we wsi zabytkowe drewniane zagrody nr 7, 13

SYCZE (9,5 km) w wędrówce przez wieś warte zobaczenia zagroda nr 41, dom nr 19, 20, 24, stodoła nr 32, 41a Po minięciu wsi Sycze przechodzimy przez rzekę Moszczona, mijamy stary młyn i po 1,5 km docieramy do Świętej Góry w grabarce.

GRABARKA (11 km) około 1 km za wsią położona jest Święta Góra. Jak głosi legenda w 1710 okoliczni mieszkańcy schronili się tutaj przed epidemią. Pili wyłącznie wodę z tutejszego źródełka i jako jedyni w okolicy ocaleli, w związku z tym źródło uznane zostało za cudowne. Z czasem utarł się zwyczaj pielgrzymowania do tego miejsca. U stóp góry znajduje się cudowne źródełko zabudowane małą kapliczką. Samo wzgórze porośnięte jest sosnami które pochylają się nad cerkwią p.w. Przemienienia Pańskiego. Świątynia otoczona jest wielką ilością krzyży różnej wielkości, zostały one przyniesione przez pielgrzymów. Obecna cerkiew jest kopią obiektu spalonego w 1990 r. Rozwój jako ośrodka pątniczego po 1947 r. po powstaniu klasztoru prawosławnego p.w. św. Marty i Marii. Znaczenie miała zmiana granic po II Wojnie Światowej co odcięło dostęp do innych miejsc pielgrzymowania. Do Grabarki tłumy wiernych przybywają na Święto Przemienienia Pańskiego - Spasa 19 sierpnia każdego roku. Pielgrzymki jednakże przybywają już 18 sierpnia by uczestniczyć w nocnym nabożeństwie.

OKSIUTYCZE (12,5 km) wieś powstała w XVI wieku. Warty obejrzenia dom drewniany nr 5 (początek XX w.) i dom drewniany nr 8 (ok. 1920 r.)

SZERSZENIE (18 km) wieś powstała w XVI w. Warte obejrzenia jest: drużniczówka

Z Szerszeń zmierzamy do Siemiatycz Stacji. Szlak prowadzi kładką nad torami do dworca PKP, który jest oddalony 7km od miasta. Przekraczając szosę Siemiatycze - Adamowo kończymy przemierzać szlak na bunkrze przed wsią Olendry.

OLENDRY - zakończenie trasy

(1914 r.), szkoła drewniana (1920 r.), dom drewniany 26/27 (koniec XIX w.), w bok od szlaku nad rzeczką drewniany młyn wodny z 1908 r., z dawnych urządzeń pozostały fragmenty pali młyńskiej tamy, wystająca podmurówka i oś.

To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Puszcza Knyszyńska w dniu 08.02.2014 i stary młyn w Bobrowej Dolinie

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 11,41 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 72 m
  • Suma podejść: 426 m
  • Suma zejść: 413 m

RoweremPoPodlasiu poleca trasę uprawiającym nordic walking z Bielska Podlaskiego

Puszcza Knyszyńska w dniu 08.02.2014 i stary młyn w Bobrowej Dolinie. Piękna pogoda, bardzo ciekawe miejsca do zobaczenia - szczególnie młyn w Bobrowej Dolinie z 1812 roku. Spotkaliśmy przy młynie właściciela i pokazał nam "skarby sprzed ponad 150 lat" .Wow, była to niezła jazda w przeszłość (może na filmiku coś będzie lepiej widać). Młyn działał jeszcze podczas drugiej wojny światowej. Polecam wszystkim obowiązkowo odwiedzić to miejsce, bo być może już niedługo go już nie nie będzie. pozdrawiamy właściciela młyna i dziękujemy za możliwość zajrzenia do wnętrza. :)
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking to nic innego, jak maszerowanie z odpowiednimi kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto