Wybory samorządowe 2018. Eugeniusz Koczewski. Kim jest nowy burmistrz Brańska i jaki ma pomysł na miasto? [WYWIAD]

Andrzej Zdanowicz
Eugeniusz Koczewski, nowy burmistrz Brańska
Eugeniusz Koczewski, nowy burmistrz Brańska Eugeniusz Koczewski
Przedstawiamy sylwetkę nowego burmistrza Brańska Eugeniusza Koczewskiego.

Eugeniusz Tomasz Koczewski, lat 47, wykształcenie wyższe prawnicze, żona, troje dzieci, obecnie Starszy Specjalista w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bielsku Podlaskim. W Brańsku mieszkam od 33 lat, jestem absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku, tytuł magistra uzyskałem na Wydziale Prawa. W ciągu 14 lat pracy w ARiMR zajmowałem się obsługą wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz płatności bezpośrednich.

Czytaj też: Wyniki wyborów samorządowychna burmistrza Brańska

Jakie ma Pan kwalifikacje, by sprawnie kierować takim miastem jak Brańsk?
W dziedzinie funduszy europejskich mam duże doświadczenie i kwalifikacje, które mam nadzieję, będę mógł wykorzystać z pożytkiem dla Brańska. Pracując w agencji zdobyłem również dużą wiedzę w dziedzinie administracji publicznej. Ściśle współpracujemy z administracją samorządową. W latach 2010-2014 pełniłem funkcję radnego Miasta Brańsk, uczestniczyłem w pracach Komisji Planowania Budżetu i Finansów oraz Gospodarki Lokalnej, a także Komisji Rewizyjnej. Praca w Radzie Miasta Brańsk umożliwiła mi poznanie problemów z jakimi borykają się mieszkańcy. Znam bieżące i przyszłe potrzeby Miasta. Uważam, że funkcja Burmistrza ma charakter służebny i to mieszkańcy jako pracodawcy mają prawo wymagać pełnego zaangażowania.

Ruszyła budowa zalewu. Czy i jak Pan chce wykorzystać ten obiekt w przyszłości? Uważa Pan, że to potrzebna inwestycja?

Zbiornik wodny w Brańsku jest inwestycją oczekiwaną przez większość mieszkańców od dawna. Oprócz swoich podstawowych funkcji związanych z retencyjnością, będzie pełnił również tak oczekiwane przez mieszkańców Brańska funkcje rekreacyjno-turystyczne. Jest to bardzo ważna inwestycja i duża szansa na promocję Brańska. Pod hasłem ,,Zbiornik retencyjny” rozumiem nie tylko budowę samego zbiornika, ale trzeba myśleć o całej infrastrukturze wokół zbiornika i rzeki Nurzec czyli: drogi dojazdowe, ścieżki rowerowo-spacerowe, place zabaw, boisko, pomost, miejsca piknikowe itp. Przypuszczam, że w przyszłości będziemy mogli nad zalewem właśnie organizować imprezy plenerowe. Uważam, że wspaniałą rzeczą byłby ciąg spacerowo-rekreacyjny, który przebiegałby wzdłuż rzeki Nurzec od ulicy Binduga, poprzez okolice Zamczyska do zbiornika retencyjnego i wokół niego. Generalnie można powiedzieć, że Brańsk jest odwrócony plecami do rzeki i uważam, że trzeba to zmienić. Powinno to być miejsce relaksu dla wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających Brańsk.

Brańsk to małe miasteczko. Jak ściągnąć tu inwestorów i skłonić młodzież do pozostania w tym miejscu?

W moim przekonaniu Brańsk to szczególne Miasteczko ludzi przedsiębiorczych o potężnym potencjale. Dlatego też od wielu lat nie mamy tu problemów z bezrobociem. Na dziś stwierdzam wręcz, że brakuje tu rąk do pracy, czego dowodem jest zatrudnianie naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Pracę w branży drzewnej, transportowej, handlowej, usługowej oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych można znaleźć w każdej chwili. Owszem, dostrzegam problem w znalezieniu zatrudnienia dla osób po studiach, i w tym kierunku podejmę działania zachęcające inwestorów w branży nowoczesnych technologii, innowacyjności itp.

Pięć najważniejszych inwestycji/zmian, jakie chce pan wprowadzić w najbliższej
kadencji?

Budowa zbiornika retencyjnego z otoczeniem wg pyt.1

Budowa nawierzchni oraz remont ulic ( Jagiellończyka, Słowackiego, Ściegiennego)

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w pozostałych obszarach Brańska

Kompleks boisk typu „Orlik”

Przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie gazyfikacji Miasta

Wbicie łopaty pod budowę zalewu w Brańsku

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie