WOŚP 2020: Najmłodszy wolontariusz w Polsce zagrał w Ptaszkowie! [Galeria NaM]

Ania Borowiak
W Ptaszkowie co roku organizowane jest huczne orkiestrowe granie. Podobnie było i tym razem! Atrakcji nie brakowało. Nie mogło oczywiście zabraknąć kolejnego rekordu. WW tym roku ptaszkowski sztab wraz z przyjaciółmi zebrał prawie 155 tysięcy złotych!

Sztab liczył aż 171 wolontariuszy. Co najciekawsze, to właśnie w Ptaszkowie zagrał najmłodszy wolontariusz w Polsce! Tomek Drgas, bo to o nim mowa, kwestował mając zaledwie miesiąc!

Na wczorajszym finale pojawił się w towarzystwie dumnych rodziców. - W piątek wyszliśmy ze szpitala, a już w niedzielę narodził się pomysł, żeby Tomek został wolontariuszem. Nie zastanawialiśmy się długo, bo przecież sami korzystaliśmy w szpitalu ze sprzętu opatrzonego czerwonym serduszkiem- mówi mama Tomka, Iza Drgas.

Chłopczyk pojawił się w siedzibie sztabu i wzbudził wielkie zainteresowanie. Ostatecznie, po przeliczeniu przez bank, w jego puszce znalazło się 261 złotych i 2 grosze.

Wciąż trwa zbiórka internetowa założona przez mamę Tomka.

Zapraszamy do dołączenia!

- Czwartego dnia po jego narodzinach tata odbierał pesel w urzędzie i szybko organizowaliśmy identyfikator- mówi szef sztabu WOŚP, Rajmund Majcherek.

POLECAMY TEŻ:Po co nam Polski Ład?

Wideo

Materiał oryginalny: WOŚP 2020: Najmłodszy wolontariusz w Polsce zagrał w Ptaszkowie! [Galeria NaM] - Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie