Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkopostny koncert "14 Katedr" w Sanktuarium Maryjnym w Hodyszewie

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Koncert odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Hodyszewie
Koncert odbył się w Sanktuarium Maryjnym w Hodyszewie Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki"
W Sanktuarium Maryjnym w Hodyszewie rozbrzmiała muzyka smyczkowa i głos Jerzego Zelnika, który odczytał rozważania na temat męki Chrystusa na krzyżu, autorstwa księdza Grzegorza Strzelczyka. Koncert pasyjny "14 Katedr" w czasie Wielkiego Postu rozbrzmiewa w czternastu kościołach w Polsce.

Koncert pasyjny w znakomitym wykonaniu muzyków ze szczecińskiej Baltic Neopolis Ensamble przyciągnął do Hodyszewa wielu wiernych, którzy w ten niezwykły sposób chcieli przeżywać przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

Koncert składał się z warstwy muzycznej oraz wspaniałej kreacji Jerzego Zelnika, który odczytywał rozważania dotyczące męki i słów wypowiadanych przez Jezusa Chrystusa na krzyżu. Rozważania te spisane zostały przez ks. Grzegorza Strzelczyka w Lugano w 1996 r. Całość uzupełniły obrazy z filmu "Pasja" Mela Gibsona.

Organizatorem wydarzenia w Hodyszewie było Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki".

Koncertem "14 Katedr" chcieliśmy wpisać się w pasyjny charakter Wielkiego Postu. Cieszy nas duże zainteresowanie koncertem i wartość artystyczna przedstawienia. Mamy nadzieję, że nie tylko w Hodyszewie wydarzenie to będzie cieszyło się takim zainteresowaniem i odbiorem. Liczymy również na to, że w tym samym składzie będziemy w najbliższym czasie zrealizować kolejne przedsięwzięcie - komentował po koncercie Bogusław Łabędzki, prezes stowarzyszenia.

Koncert dofinansowano z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, partnerem jest Fundacja PZU.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto