W zakładzie Suempol w Bielsku Podlaskim zginął elektryk. Prokurator sprawdza czy był to wypadek przy pracy

Andrzej Zdanowicz
Andrzej Zdanowicz
Na terenie zakładu Suempol w Bielsku Podlaskim doszło do tragedii
Na terenie zakładu Suempol w Bielsku Podlaskim doszło do tragedii azda
Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Zakrwawione ciało pracownika zakładu Suempol w Bielsku Podlaskim znaleźli rano jego współpracownicy. Zakład przerwał pracę. Sprawą zajęła się prokuratura

Na miejsce wezwano pogotowie i policję. Przyjechał także prokurator. Stwierdzono zgon mężczyzny.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny.

Jak poinformował nas prokurator Adam Naumczuk, szef bielskiej prokuratury, zlecono już sekcję zwłok mężczyzny, która ma ustalić bezpośrednie przyczyny zgonu.

– Na tym etapie postępowania, nie możemy nic więcej powiedzieć – stwierdził prokurator.

Jak udało nam się ustalić zmarły pracownik był elektrykiem. N wiadomo na razie, czy elektryk zginął w wyniku porażenia prądem, czy też przyczyną było coś innego.

Postępowanie prokuratorskie w takich sytuacjach wszczyna się rutynowo.

W ramach postępowania śledczy ustalą, czy do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie oraz czy zgon nie nastąpił z powodu jakiś uchybień lub zaniedbań ze strony zakładu pracy. Wszczęcie postępowania nie oznacza jednak, iż do takich uchybień doszło. Równie dobrze mogą one zostać wykluczone.
Suempol to jedna z największych firm działających w Bielsku Podlaskim. Znajduje się w czołówce największych firm w kraju. Ma też mocna pozycję na rynkach zagranicznych. Dziś zatrudnia blisko tysiąc osób.

Czytaj też: Sukces prezes Suempolu

Firma została założona w 1989 roku przez Urszulę i Edwarda Siecińskich. Jest to czołowy producent łososia wędzonego w kraju i za granicą. Firma cały czas dynamicznie się rozwija. Inwestuje w kraju i za granicą. Inwestuje także w Bielsku. To właśnie Suempol wykupił od lat nieużywany budynek dawnej bursy szkolnej przy ul . Widowskiej.

Niedawno założycielka Suempolu otrzymała medal „Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski”. Burmistrz przyznał je podczas specjalnej gali otwierającej tegoroczne Dni Bielska Podlaskiego. Powodem odznaczenia były nie tylko sukcesy w biznesie, ale także działalność społeczną.

Czytaj też: Burmistrz przyznał medale "Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski"

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie