Tygodniowy przegląd prasy (Bielsk Podlaski, 4.10-10.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Bielska Podlaskiego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska Podlaskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska Podlaskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska Podlaskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.10 a 10.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Eksperci podają daty. "Są dwa scenariusze, dobry i zły"”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bielsk Podlaski od 4.10 do 10.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Eksperci podają daty. "Są dwa scenariusze, dobry i zły"

Od kilku tygodni epidemia koronawirusa nabiera coraz większego rozpędu. Kolejne dni przynoszą rekordy zachorowań. Tylko od poniedziałku 5 października do piątku 9 października potwierdzono 16264 nowych przypadków zakażeń! Jak długo potrwa druga fala epidemii? Kiedy skończy się pandemia? Szczegóły wyjaśniają eksperci z firmy ExMetrix, która analizuje dane o epidemii w naszym kraju, a także wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski, którego zdaniem są dwa możliwe warianty jeśli chodzi o rozwój epidemii: optymistyczny oraz pesymistyczny.

📢 Abonament RTV. Olbrzymie kary dla dłużników? Tak nas chcą kontrolować! Stawki wzrosną już w 2021 roku! Oto szczegóły! [11.10.2020]

Abonament RTV to ciągle bardzo gorący temat w Polsce. Ostatnio dowiedzieliśmy się o kolejnych planowanych podwyżkach. Jak to będzie wyglądać w 2021 roku? Za legalne oglądanie telewizji i słuchanie radia w przyszłym roku zapłacimy prawie 20 zł więcej. Roczna opłata wzrośnie z 245,15 zł do 264,60 zł za odbiornik radiowy i telewizyjny. Wzrosną też stawki abonamentu RTV uiszczane miesięcznie lub półrocznie. I co najważniejsze, nie ma żadnych planów likwidacji tych opłat. Poznajcie szczegóły w artykule poniżej.

📢 Gdzie wymienić opony w Bielsku Podlaskim? Są pierwsze przymrozki jesienią 2020! Lista zakładów wulkanizacyjnych w okolicy

Chcesz wiedzieć, kiedy należy wymienić opony na zimowe w Bielsku Podlaskim? Dzięki naszej prognozie pogody będziesz widzieć, jaka czeka nas temperatura w najbliższych dniach. Informujemy również, czy w tym okresie w Bielsku Podlaskim spadnie śnieg. Zbierając nasze informacje upewnisz się, czy to już pora na wymianę opon w Bielsku Podlaskim, czy można jeszcze poczekać. Zima 2020 nie będzie ci straszna, ponieważ sprawdzisz u nas, gdzie w okolicy są polecane warsztaty z wymianą opon. Który zakład wulkanizacyjny w Bielsku Podlaskim najlepiej wybrać? Sprawdź rekomendacje kierowców stąd.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad 2019 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MW752FD/A)


Apple iPad 2019 10,2" 32GB W-Fi Złoty (MW762FD/A)


Tygodniowa prasówka 4.10-10.10.2020 Bielsk Podlaski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku Podlaskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mandat za brak maseczki w samochodzie. Nawet 30 tys. zł kary za jazdę bez maseczki. Jak postępować, by uniknąć mandatu? 11.10.2020

Mandat za brak maseczki w samochodzie? Wraz z wzrostem liczby przypadków koronawirusa w Polsce, silniej egzekwowane będą przepisy mające zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się. Ile wynosi mandat za brak maseczki w samochodzie? Jak wysoką karę trzeba zapłacić? W jakich sytuacjach noszenie maseczki w samochodzie nie jest konieczne?

📢 8 prostych sposobów, by w czasie pandemii podtrzymać dobre relacje ze współpracownikami

Praca zdalna ma swoje plusy i minusy. Do zalet można zaliczyć większą elastyczność i zaoszczędzony czas, który musielibyśmy stracić na dojazd do biura. Spośród minusów tej formy pracy rzadko poruszanym tematem jest poluzowaniem kontaktów między współpracownikami. Praca zdalna w czasie pandemii oznacza koniec pogawędek przy kawie, wspólnych dojazdów czy spotkań integracyjnych. Jak zatem temu przeciwdziałać i podtrzymać dobre relacje między współpracownikami. Wszak prędzej, czy później wrócimy wszyscy do biur.

📢 10 rzeczy, które zmieniły się w branży IT przez koronawirusa. Co piąty pracownik z obniżoną pensją

Co piąty pracownik z branży IT potwierdza, że przez koronawirusa obniżono mu pensję. Specjaliści z branży IT są także mniej skłonni do zmiany pracy. Jak zmieniła się sytuacja w branży mlekiem i miodem płynącej? Wyjaśniamy.

📢 Jak wstać rano? 10 nieoczywistych sposobów, które ułatwią poranną pobudkę

Jak wstać rano, kiedy za oknem jest jeszcze ciemno? Niestety poranne wstawanie to przykry obowiązek większości ludzi i nie da się tego uniknąć. Najgorzej mają śpiochy, jednak i na nich są skuteczne sposoby, które ułatwią im obudzić się przed wschodem słońca.

📢 Rozwiązanie umowy o pracę. 6 najczęstszych błędów, jakie popełniają pracodawcy. Na co zwracać szczególną uwagę?

Chociaż kodeks pracy doskonale precyzje zarówno zasady zatrudnienia, jak i rozwiązywania umów o pracę, pracodawcy niezmiennie popełniają błędy, które skutkują nieważnością zawarcia lub rozwiązania umowy. Dziś przyjrzymy się tym drugim i podpowiemy na co zwracać uwagę rozwiązując umowę o pracę.

📢 Sezon na straszne filmy uznajemy za otwarty! Nowości i klasyka horroru w serwisie Netflix. Filmy i seriale na Halloween 2020

W zeszłym roku wigilię Wszystkich Świętych spędzaliśmy w kinach na maratonach filmowych. Halloween 2020 zapowiada się zupełnie inaczej - pozostaniemy w domach, urządzając sobie domowe Netflix party. W 2019 zdecydowanie najpopularniejszymi filmami były "Ciche miejsce" i "Nie otwieraj oczu". A jaki horror obejrzeć w tym roku? Netflix przygotowały kilka nowości, ale możemy wybrać także coś z klasycznego kina grozy.

📢 Koronawirus. Zobacz, co obowiązuje w strefie żółtej i w strefie czerwonej. Zakazy i obostrzenia od 10.10.2020

Od 10 października cała Polska w żółtej strefie. W Podlaskiem mamy też strefy czerwone. To powiat białostocki, zambrowski oraz Suwałki. Co obowiązuje w strefie żółtej i w strefie czerwonej? KLIKNIJ W ZDJĘCIE ZOBACZ SZCZEGÓŁY.

📢 Od soboty 10 października obowiązek noszenia maseczek w całym kraju, również na świeżym powietrzu

Od 10 października cała Polska ma być objęta strefą żółtą. Oznacza to m.in. powrót obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych na terenie całego kraju, również na świeżym powietrzu. Policja zapowiada dużo surowsze kary za niestosowanie się do obostrzeń.

📢 Hajnówka. Konkurs plastyczny „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem” rozstrzygnięty [zdjęcia]

38 uczestników, w wieku od 4 do 18 lat z powiatu hajnowskiego, bielskiego oraz sokólskiego oraz Białegostoku nadesłało swoje przepiękne prace na konkurs plastyczny „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”. Konkurs poświęcony został historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych. Zobacz listę zwycięzców i prace.

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków z Podlaskiego. Są poszukiwani przez policję z regionu i kraju [12.09.2020]

Oni handlują i wprowadzają do obrotu narkotyki i środki odurzające. Oto twarze i nazwiska dilerów z województwa podlaskiego, których intensywnie poszukuje policja.

📢 Nieudany makijaż permanentny brwi je oszpecił. Miało być pięknie, a wyszło... Sam zobacz! Niektóre kosmetyczki nie mają czym się pochwalić

Makijaż permanentny jest coraz bardziej popularny i nie ma nic w tym dziwnego. Za jego pomocą można szybko poprawić drobne niedoskonałości, a przede wszystkim każdego dnia zaoszczędzić kilka minut przed wyjściem z domu. Mimo tylu zalet, ma on też swoją ciemną stronę: nie każdy, kto oferuje jego wykonanie, potrafi zrobić to dobrze. Nieudany makijaż permanentny brwi czy ust potrafi oszpecić na lata! Zobacz najgorsze prace kosmetyczek. Trudno nazwać je wpadką...

📢 Koronawirus w Podlaskiem. Nowy rekord liczby zgonów z powodu COVID-19. 94 kolejnych zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim

8 nowych przypadków wystąpienia zgonu z powodu koronawirusa w województwie podlaskim. 94 nowe zakażenia COVID-19 w regionie. Od początku pandemii zachorowało już 2731 osób.

📢 10 aplikacji, które pomogą ci zarządzać czasem i celami podczas pracy zdalnej

Jak zarządzać czasem i celami, spędzając długie godziny przed komputerem lub smartfonem? Pomocne okazują się narzędzia online. Przedstawiamy listę aplikacji, które są niezastąpione dla pracowników zdalnych.

📢 Co posadzić z rododendronami? Polecamy krzewy, kwiaty i trawy, które urosną z różanecznikami

Rododendrony to piękne i popularne krzewy. Podpowiadamy, jakie rośliny warto sadzić z różanecznikami.

📢 Grzyby w okolicach Białegostoku i województwie podlaskim. Zobaczcie zbiory naszych Czytelników (zdjęcia)

Podlaskie lasy są pełne grzybów, o czym świadczą zdjęcia zbiorów nadesłane przez naszych Czytelników. Też lubicie chodzić na grzyby? Czekamy na Wasze zdjęcia: w komentarzach na Facebooku, wiadomości prywatnej lub na [email protected] Z przyjemnością dodamy je do naszej galerii!

📢 Chcesz zaoszczędzić? Te produkty możesz zamrozić! Zamiast wyrzucać jedzenie, włóż je do zamrażarki

Z jednej strony jedzenie drożeje, z drugiej strony wciąż sporo ląduje go w śmietniku. Może nie przekonywać cię, że nie warto marnować jedzenia, a wyrzucając je, marnujesz też pieniądze. Boli, prawda? Wcale nie musi tak być! Jeśli trudno jest ci zacząć robić bardziej racjonalne zakupy (do czego zachęcamy), spróbuj innego patentu i zaprzyjaźnij się z zamrażalnikiem. Nie uwierzysz, ile produktów można zamrażać! To naprawdę się opłaca.

📢 Jak nie zabić roślin doniczkowych? 13 najpopularniejszych gatunków. Praktyczne anty-rady dla wielbicieli zieleni

Rośliny doniczkowe to nie tylko wspaniały patent na wystrój mieszkania czy domu. Otaczanie się zielenią ma pozytywny wpływ na naszą psychikę, zaś fotosynteza prowadzona przez rośliny oczyszcza powietrze. Niektóre gatunki potrafią nawet wyłapywać i neutralizować toksyny. Zalet stworzenia w mieszkaniu miniaturowej miejskiej dżungli jest całe mnóstwo. Co jednak zrobić, by nasze rośliny dobrze się czuły? Oto najpopularniejsze gatunki hodowane w domach i praktyczne anty-rady, jak ich nie zabić.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

OnePlus

OnePlus 10T 5G 16/256GB Czarny

3 381,33 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 12 Pro 128GB Grafitowy Graphite

4 149,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Xiaomi 12 5G 8/128GB Szary

2 499,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Mocny Grafit

5 569,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Mini 128GB Alpejska zieleń

3 290,00 zł

kup najtaniej

Motorola

Motorola G62 4/128GB Szary

895,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie