Tygodniowy przegląd prasy (Bielsk Podlaski, 25.10-31.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Bielska Podlaskiego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bielska Podlaskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bielska Podlaskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska Podlaskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.10 a 31.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie. 612 nowych zakażeń i 12 zgonów. W kraju kolejny rekord - 31.10.2020”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bielsk Podlaski od 25.10 do 31.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie. 612 nowych zakażeń i 12 zgonów. W kraju kolejny rekord - 31.10.2020

12 zgonów i 612 nowych zakażeń koronawirusem w woj. podlaskim. W kraju kolejny rekord - 21 897 zakażeń i 280 zgonów.

📢 Jak nie przytyć podczas przymusowego siedzenia w domu? 20 praktycznych porad, łatwych do zastosowania od zaraz

Siedzenie w domu sprzyja nudzie, a ta nierozerwalnie łączy się z sięganiem po smaczne przekąski. Regularne podjadanie przy zmniejszonej aktywności fizycznej to prosta droga do nadwagi lub otyłości. Z drugiej strony uczucie przejedzenia pogarsza nastrój, a brak możliwości spalenia nadprogramowych kalorii, jeszcze pogłębia problem. Dlatego podpowiadamy 20 sposobów, jak nie przytyć podczas przymusowego siedzenia w domu i zachować pogodę ducha.

📢 Plakaty na Strajk Kobiet do pobrania. Walka o prawa kobiet w oczach twórców. Plakaty protestacyjne tworzą nie tylko artyści

Obecna sytuacja w Polsce związana z wyrokiem wydanym przez Trybunał Konstytucyjny zaostrzającym prawo aborcyjne porusza wiele serc, w tym twórców. W jaki sposób artyści solidaryzują się z protestującymi? Robiąc to, co potrafią najlepiej - projektując niezwykłe plakaty na Strajk Kobiet, które mówią więcej, niż tysiąc słów. Wiele z nich można pobrać za darmo. Plakaty protestacyjne: oto najmocniejsze propozycje.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 10,9" 64GB Wi-Fi Błękitny (MYFQ2FDA)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 25.10-31.10.2020 Bielsk Podlaski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku Podlaskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 STRAJK KOBIET 2020. Lista miast w Polsce, w których będą protesty [MAPA]

Strajk kobiet 2020. W Polsce od czwartku, 22 października, odbywają się protesty - nie tylko - kobiet. Przybierają różne formy: wolnych spacerów czy składania zniczy i transparentów w konkretnych miejscach. Listę protestów wraz z datami oraz miast, w których odbywać się będą najbliższe wydarzenia, znajdziecie w artykule poniżej.

📢 Wspomnij ich na chwilę... Aktorzy, muzycy, politycy, których pożegnaliśmy w tym roku. Ich nie da się zapomnieć

Uroczystość Wszystkich Świętych skłania do refleksji oraz wspomnień z tymi, których już z nami nie ma. W 2020 roku, choć jeszcze się nie skończył, pożegnaliśmy już wielu wybitnych Polaków. Wśród nich są aktorzy, muzycy, politycy oraz naukowcy. Znani, doceniani i lubiani. Poświęć krótką chwilę na to, by wspomnieć ich razem z nami.

📢 Bielszczanie zapłacą większe podatki w przyszłym roku. Radni przyjęli podwyżki

W Bielsku Podlaskim podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwały dotyczące stawek podatku od nieruchomości i od środków transportu na 2021 rok. Trzeba będzie więcej zapłacić.

📢 5 sytuacji, w których szef musi wypłacić odprawę. Kiedy pracownik otrzyma dodatkowe pieniądze?

Odprawa najczęściej kojarzy się ze świadczeniem wypłacanym pracownikowi w momencie zwolnienia. Jednak to nie jedyna sytuacja, kiedy pracownik otrzyma dodatkowe pieniądze. Prawo pracy przewiduje kilka innych okoliczności, które uprawniają pracownika lub jego rodzinę do otrzymania odprawy.

📢 Bielsk Podlaski. Radni nie zaakceptowali propozycji pobierania opłaty za śmieci na podstawie ilości zużytej wody (zdjęcia)

Radni Bielska Podlaskiego nie zaakceptowali projektu uchwały przedstawionej przez burmistrza co do sposobu naliczania opłat za śmieci. Odrzucili oni opłaty na podstawie ilości zużytej wody. Jak mówi burmistrz, w tej sytuacji trzeba się liczyć z podwyżkami cen za śmieci.

📢 Poseł Jarosław Zieliński zakażony koronawirusem. Przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach. Prosi: Dbajcie o siebie

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Suwałk przebywa w tutejszym Szpitalu Wojewódzkim. Jest zakażony koronawirusem

📢 Fotowoltaika – obalamy popularne mity. Awaryjność paneli, pozwolenie na budowę, praca zimą – jakie są fakty?

Na temat paneli słonecznych krąży wiele mitów, z którymi warto się rozprawić. Wyjaśniamy m.in. kwestie awaryjności fotowoltaiki, jej wydajności zimą oraz tego, jak szybko zwraca się inwestycja.

📢 Randki przez Internet! Catfishing, scrooging, ghosting, czyli najnowsze trendy, na które trzeba uważać!

W dzisiejszych czasach randkowanie przeniosło się do Internetu. Serwisy i portale społecznościowe umożliwiają poznanie nam wielu ludzi z całego świata. Czy jednak są one bezpieczne? Okazuje się, że w wielu przypadkach nie. Jednak jest też wiele osób, które znalazły swoją drugą połówkę dzięki Internetowi.

📢 W końcu w Bielsku Podlaskim będzie pierwszy McDonald`s. Jest pozwolenie na budowę

W Bielsku Podlaskim będzie restauracja McDonald`s. Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę. Budynek będzie o powierzchni użytkowej ponad 400 mkw. - sala restauracyjna ze 116 miejscami, stanowisko McDrive, a obok plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

$$COMPONENT {"component":"ad","params":{"device_type":"desktop","replica":"3"}}

### 📢 Protesty kobiet, które zmieniły bieg wydarzeń. Oto 6 najskuteczniejszych kobiecych strajków w historii. Na liście Czarny Protest
W 2017 roku The Guardian przygotował listę 6 strajków kobiet, które realnie wpłynęły na politykę i społeczeństwo, przyczyniając się do pozytywnej zmiany. W 2020 roku do listy dodajemy obecne wydarzenia, które być może jeszcze nie zmieniły prawa, ale na pewno świadomość społeczną. Zobaczcie najskuteczniejsze protesty kobiet w historii. Czy były to grzeczne strajki? Niekoniecznie.

$$COMPONENT {"component":"ad","params":{"device_type":"phone","replica":"5"}}

### 📢 7 nieoczywistych korzyści z dodatkowej pracy. Kiedy warto pomyśleć o kolejnym zatrudnieniu?
Dodatkowa praca kojarzy się z pozoru z koniecznością podreperowania finansów, kiedy wypłata z pierwszej pracy nie starcza na wszystko. Jednak taka decyzja niekoniecznie musi oznaczać chęć dorobienia. Wiele osób decydując się na taki krok ma zupełnie inną motywacje.

### 📢 Ogólnopolski Strajk Kobiet trwa, do akcji dołączyło ponad 200 miast. Gdzie i kiedy kolejne strajki? Lista protestów, nie tylko w Polsce
W odpowiedzi na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która prowadzi do zaostrzenia prawa aborcyjnego, ludzie w całej Polsce wyszli na ulice. Pierwszy strajk miał miejsce w stolicy, w kolejnych dniach dołączyły miasta na terenie całego kraju. To jednak nie koniec protestów - dalsze akcje planowane są w bieżącym tygodniu. Gdzie i kiedy będą się odbywały czarne protesty? W strajkach wzięło już udział ponad 200 miast i miejscowości w całej Polsce, a to nie koniec protestów.

$$COMPONENT {"component":"ad","params":{"device_type":"phone","replica":"6"}}

### 📢 Męskie nawyki. 9 zachowań facetów, których nie znoszą kobiety!
Poznajesz mężczyznę, który wydaje się być ideałem. Zakochujesz się i stwierdzasz, że to ten jedyny. Jednak wraz z upływem czasu, poznajesz go i okazuje się, że ten facet ma nawyki, których ty nie lubisz lub wręcz nie znosisz. Zaczynasz zastanawiać się, co cię w nim urzekło?

$$COMPONENT {"component":"ad","params":{"device_type":"desktop","replica":"4"}}

### 📢 Dr Jędrzejko, ginekolog, apeluje do władzy: Uczynicie z matek trumny. Wycofajcie się z wyroku Trybunału Konstytucyjnego!
Doktor Maciej Jędrzejko, ginekolog, apeluje do obecnej władzy: Wycofajcie się z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego! Pozornie uratujecie nie więcej niż 1000 ciężko chorych, zdeformowanych płodów, ale kosztem tego, że z tych matek uczynicie trumny!

### 📢 Czarny spacer Bielsk Podlaski. Nadzwyczajna frekwencja. Ponad 300 osób przeszło w proteście przez centrum miasta (zdjęcia)
Fala protestów rozlewa się po Polsce. 26 października 2020 roku nadzwyczajna frekwencja stała się faktem także w Bielsku Podlaskim. Czarny spacer przeszedł przez centrum miasta.

$$COMPONENT {"component":"ad","params":{"device_type":"phone","replica":"7"}}

### 📢 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pod ostrzałem zachodnich mediów. Zobacz, co o wyroku i strajku kobiet pisze się na świecie
Skandaliczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł, gdy Polska boryka się z drugą falą koronawirusa i obostrzenia związane z epidemią ograniczają możliwość masowych protestów – tak sytuację w Polsce komentuje Shaun Walker, korespondent The Guardian na Europę Środkową i Wschodnią. Zachodnie media krytykują polski rząd, uznają, że w Polsce o wszystkich decydują ultraprawicowcy lub wręcz „twardogłowi katolicy”.

### 📢 Podlaski strajk kobiet. To jest wojna! Ogromne protesty przetoczyły się przez region. Na dziś zapowiadana jest blokada ulic (ZDJĘCIA)
Spacerujące tłumy, setki zniczy zapalanych przed siedzibami władz regionalnych PiS, w planach blokowanie głównych ulic. Podlaskie z wielką siłą włączyło się w ogólnopolski strajk kobiet. Wielu mieszkańców m. in. Białegostoku, Suwałk, Łomży, Bielska Podlaskiego i Augustowa jest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Nie chcą dopuścić do zaostrzenia prawa aborcyjnego.

$$COMPONENT {"params":{"title":"ZOBACZ KONIECZNIE","is_photo":"1","ids":[19020053]},"component":"selected"}

$$COMPONENT {"params":{"title":"Quiz dla Ciebie","is_photo":"1","ids":[4013]},"component":"promoted"}

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie