Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa nabór do służby przygotowawczej w Bielsku Podlaskim. Zostały ostatnie miejsca!

mc
Archiwum / Zdj. ilustracyjne
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim zaprasza ochotników do służby przygotowawczej. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, nie powoduje żadnych zobowiązań wobec wojska, a umożliwia w przyszłości podjęcie służby zawodowej.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim prowadzi nowy nabór do służby przygotowawczej. Jest to rodzaj służby wprowadzony dla pełnoletnich kobiet i mężczyzn, którzy nigdy nie pełnili służby wojskowej. Głównym celem służby przygotowawczej jest wyszkolenie ochotników dające im możliwość podjęcia zawodowej służby wojskowej.

Ochotnicy powinni złożyć wniosek w WKU do końca grudnia 2019 r. Należy zabrać ze sobą ostatnie świadectwo szkolne. Muszą oni posiadać obywatelstwo polskie, wykształcenie co najmniej gimnazjalne i nie mogą być karani za przestępstwa umyślne. Powinni też posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej

Wynagrodzenie i uprawnienia w okresie szkolenia

Uczestnicy szkolenia mają zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną, ubezpieczenie, ulgowe przejazdy i urlopy.

W przypadku pracownika (umowa o pracę) pracodawca na okres trwania służby przygotowawczej ma obowiązek udzielić mu urlopu bezpłatnego oraz wypłacić odprawę w wysokości 2-tygodniowego wynagrodzenia. Okres pełnienia służby przygotowawczej wlicza się do stażu pracy

Miesięczne uposażenie uczestników szkolenia wynosi 1095 zł brutto. Na zakończenie szkolenia czeka odprawa finansowa w wysokości 2250 zł brutto.

Sprawdź: Terytorialsi z laserami na Podlasiu. Tak ćwiczyli [zdjęcia]

Co po ukończeniu szkolenia?

Uczestnicy szkolenia mają możliwość pełnoprawnego ubiegania się o powołanie do służby zawodowej w wybranej jednostce wojskowej (aktualne uposażenie szeregowego zawodowego – 2993 zł „na rękę”).

Zyskują też wybrane dodatkowe uprawnienia w zawodowej służbie wojskowej (dodatkowe uposażenie roczne tzw. „trzynastkę”, gratyfikację urlopową na każdego członka rodziny, stopniowy wzrost uposażenia z upływem lat służby, możliwość wyboru jednej z form zakwaterowania – w tym comiesięczne świadczenie mieszkaniowe zależne od miejsca pełnienia służby – garnizon Białystok – 660 zł „na rękę”).

Zobacz też: Wielka defilada, pokaz sztuk walki i prezentacja sztandaru. Przysięga podlaskich terytorialsów w Białymstoku (zdjęcia)

Wielka defilada, pokaz sztuk walki i prezentacja sztandaru. ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto