MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak święta majowe obchodzą harcerze. Patriotyczny poczęstunek i rowerem na majówkę [ZDJĘCIA]

W. Stefanowicz
Tak bielscy harcerze uczcili święta majowe. A zrobili to jeszcze w kwietniu.
Tak bielscy harcerze uczcili święta majowe. A zrobili to jeszcze w kwietniu. J. Prokopiuk/ZHP Bielsk podlaski
Bardzo patriotycznie i bardzo aktywnie majówkę rozpoczęli bielscy harcerze

Najpierw na miasto wyruszyły najmłodsze zuchy ze swoją podharcmistrz Agnieszką Kośko na czele. Gromada zuchów z 2 DZ „Leśne Duszki”, która działa przy Przedszkolu nr 3 w piątek 27 kwietnia częstowała przechodniów przekąskami w barwach narodowych,

- Celem naszej zbiórki było uświadomienie i przypomnienie mieszkańcom Bielska jak ważny to dzień i ile znaczą drobne symbole, które są przecież symbolami dumy narodu - powiedziała phm Agnieszka Kośko. - Składam podziękowania rodzicom grupy „Krasnale”, rodzicom zuchów, Pani Intendentce, pani Ewie z grupy „Motyle”, i pani Ewie z grupy ”Wiewiórki”, za pomoc i zaangażowanie się podczas zbiórki zuchów. Dziękuję też mieszkańcom naszego miasta, którzy włączyli się w naszą inicjatywę, degustując biało-czerwone śniadanko .

Kilka dni później, w niedzielę 29 kwietnia przed bielską bazyliką zgromadziło się kilkudziesięciu rowerzystów.

Podczas uroczystej mszy, modlono się za bezpieczeństwo rowerzystów, a po modlitwie ksiądz poświęcił rowery. Następnie rowerzyści prowadzeni przez księdza udali się w asyście radiowozów policyjnych na piknik do Lasu Pilickiego. Tam czekało ich wspólne ognisko oraz akcja znakowania rowerów. Skorzystać z niej mogli ci, którzy mieli przy sobie dowód tożsamości oraz dowód jego zakupu lub kartę gwarancyjną.

Harcerze z z działającej przy I LO im. T. Kościuszki Harcerskiej Drużyny Ratowniczej prowadzili też pod kościołem sprzedaż flag narodowych. Można też było nabyć flagi maryjne oraz papieskie. Przy okazji harcerze zachęcali parafian do wywieszenia flagi w dni świąteczne. Dochód ze sprzedaży flag zasili konto harcerzy.

W organizacje pikniku oprócz harcerzy zaangażowały się parafia Narodzenia NMP oraz Caritas. To tak na dobry początek świętowania.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto