Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Głosy oddawać będzie można od poniedziałku

OPRAC.:
Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Plan Bielska Podlaskiego z zaznaczonymi miejscami planowanych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
Plan Bielska Podlaskiego z zaznaczonymi miejscami planowanych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego UM Bielsk Podlaski
Od poniedziałku ruszy głosowanie na wybrane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głos można oddać na cztery spośród dziesięciu pomysłów. Głosowanie możliwe będzie w formie elektronicznej oraz tradycyjnie - w Urzędzie Miasta.

Do etapu głosowania zakwalifikowane zostało 10 projektów, teraz głos mają mieszkańcy Bielska Podlaskiego, którzy przez cały nadchodzący tydzień będą mogli decydować, które projekty zostaną zrealizowane.

Szczegółowe informacje podane zostały na stronie UM Bielsk Podlaski oraz w Informatorze Bielskim. Każdy mieszkaniec może oddać 4 głosy na wybrane projekty. Głosowanie odbywać się będzie na dwa sposoby:

  • tradycyjnie w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski, przy ul. M. Kopernika 1 w terminie od 17 października 2022 r. do 21 października 2022 r., w godzinach od 8:00 do 18:00;
  • przez Internet na stronie: bielskpodlaski.budzet-obywatelski.org w terminie od 17 października 2022 r. do 23 października 2022 r.

W przypadku głosowania tradycyjnego w Urzędzie Miasta osoba uprawniona do udziału w głosowaniu potwierdza odbiór karty do głosowania czytelnym podpisem złożonym na liście do głosowania. Głosuje się poprzez wrzucenie karty do głosowania, stawiając znak „X” w kolumnie „Wybór” obok wybranego projektu (zadania) i złożenie karty do urny. Nie można głosować na więcej niż 4 projekty.

Głosując w formie elektronicznej musimy podać numer telefonu, na który następnie otrzymamy sms z kodem weryfikacyjnym. Musimy podać także imię, nazwisko i adres zamieszkania oraz wskazać wybrane projekty - maksymalnie 4.

Jakie projekty zostaną poddane głosowaniu?

Projekt nr 1. „Pod opieką Bogurodzicy” – Festiwal

Przedsięwzięcie muzyczne. Utwory prezentowane przez wykonawców z Polski, w tym z naszego miasta i regionu, a także z zagranicy, będą poświęcone Bogurodzicy.

Lokalizacja projektu: Bielski Dom Kultury

Wartość projektu: 30 000,00 zł

Projekt nr 2. Bezpłatne zajęcia Jogi w Parku Miejskim

Bezpłatne i otwarte dla wszystkich zajęcia jogi, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, organizowane cyklicznie, co tydzień od sierpnia do września w Parku Miejskim.

Lokalizacja projektu: Park Miejski obok muszli koncertowej

Wartość projektu: 6 800,00 zł

Projekt nr 3. Diecezjalny Festiwal Chórów Parafialnych „Niepokalana”

Projekt zakłada diecezjalny festiwal piosenki religijnej. Do udziału w nim zostaną zaproszone chóry parafialne z terenu Diecezji Drohiczyńskiej prezentując pieśni o Najświętszej Maryi Pannie.

Lokalizacja projektu: Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wartość projektu: 29 000,00 zł

Projekt nr 4. Obywatelskie Dni Miasta Bielska Podlaskiego 2023

Projekt zakłada koncerty zespołów: Poparzeni Kawą Trzy, Power Play, Marcin Wyrostek z zespołem. Dodatkową atrakcją dnia będzie Show Mariusza Pudzianowskiego, który przygotuje konkursy dzieciom i dorosłym, rozda autografy i będzie pozował do zdjęć. Dzieci będą mogły również skorzystać z dmuchańców w parku obok.

Lokalizacja projektu: ul. M. Kopernika 1, obok Urzędu Miasta Bielsk Podlaski

Wartość projektu: 257 479,00 zł

Projekt nr 5. Organizacja imprez sportowych dla mieszkańców miasta w ramach promocji sportu i miasta w związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia Bielskiego Klubu Sportowego Tur

Projekt obejmuje organizację imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych mających na celu świętowanie jubileuszu 100 - lecia Bielskiego Klubu Sportowego Tur. Głównym wydarzeniem będzie organizacja meczu towarzyskiego z drużyną wyższej klasy rozgrywkowej. Zakup okolicznościowych kompletów strojów sportowych, pamiątkowych medali, pucharów, nagród rzeczowych, gadżetów sportowych, zapewnienie posiłków i wody oraz wydanie pamiątkowej broszury.

Lokalizacja: Stadion MOSiR-u, ul. E. Orzeszkowej 19

Wartość projektu: 60 000,00 zł

Projekt nr 6. Plenerowe Kino Letnie w Bielsku Podlaskim

Organizacja pięciu plenerowych pokazów filmowych w Parku Królowej Heleny. Projekt obejmuje wynajem ekranu, projektora, nagłośnienia, niezbędnych akcesoriów, zakup licencji do publicznego pokazu filmów oraz zakup siedzisk dla widzów. Każdy pokaz będzie składał się z filmu dla najmłodszych oraz filmu dla dojrzałego widza.

Lokalizacja: Park Królowej Heleny przy muszli koncertowej

Wartość projektu: 30 000,00 zł

Projekt nr 7. Książka pt. „Okiem próżni” Epitafium dla Andrzeja Salnikowa

Projekt to wydanie wierszy powstałych pod opieką śp. Andrzeja Salnikowa. Jest to kontynuacja twórczości członków Stowarzyszenia Poetów Ziemi Bielskiej. Projekt zakłada druk 200 egzemplarzy. Dystrybucja książek odbywać się będzie poprzez akcje charytatywne, akcje promujące miasto i mieszkańców.

Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Wartość projektu: 6 000,00 zł

Projekt nr 8. Przebudowa miejskiego placu zabaw przy Pływalni Miejskiej Wodnik

Projekt zakłada remont miejskiego placu zabaw. Prace powinny objąć wymianę gumowej nawierzchni placu zabaw wraz z demontażem dotychczasowej, wymianę bądź naprawę istniejących elementów i urządzeń placu zabaw oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej.

Lokalizacja: dz. nr 2653/5, 2671/3, 2652/5, 2651/7,2673/4, 2655/17, 2650/8 – Bielsk Podlaski

Wartość projektu: 350 000,00 zł

Projekt nr 9. Potańcówka na pomoście

Przedmiotem projektu jest organizacja dwóch potańcówek z muzyką tradycyjną, wykonywaną przez profesjonalną kapelę folklorystyczną. Podczas zabaw tanecznych członkowie grupy będą prowadzili naukę tańców ludowych. Impreza odbywać się będzie w przestrzeni Parku Aleksandra Jagiellończyka na moście. Na potańcówki zostaną zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich i wytwórcy lokalnych produktów spożywczych.

Lokalizacja: Park Króla Aleksandra Jagiellończyka – most prowadzący do ulicy Narutowicza z przyległym placem

Wartość projektu: 20 000,00 zł

Projekt nr 10. Festiwal Filmowy „Niebieska Kropka”

Niebieska Kropka to jedyny w mieście festiwal filmowy. Jest on zbudowany z 4 filarów: przeglądu filmowego, spotkań z reżyserami filmów, warsztatów edukacyjnych i konkursu filmowego, który pozwoli młodym mieszkańcom tworzyć filmy i poczuć się prawdziwymi twórcami. Festiwal „Niebieska Kropka” odbył się już dwukrotnie.

Lokalizacja: Kino Bielskiego Domu Kultury, ul. 3 Maja 2

Wartość projektu: 30 000,00 zł

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto