Nasza Loteria

Pozytywnie przez różowe okulary

Urszula Paszko
W Hajnowskim Domu Kultury odbyła się konferencja pod hasłem „Różowe Okulary. Myśl o Sobie pozytywnie”. Różowy, to kolor dobrej energii – mówi współorganizatorka konferencji Agnieszka Andrejuk. Bo chodzi o to, aby chcieć się zmienić.

W konferencji wzięło udział około 40 osób, których połączyło jedno – chęć zmiany. W trakcie, gdy prelegenci opowiadali o sobie, uczestnicy brali udział w metamorfozac. – Chęć poznania ciekawych ludzi skłoniła mnie od uczestnictwa – mówi Ewa. Udział w metamorfozie był dla mnie ogromną przyjemnością i ciekawym przeżyciem – podkreśla Ewa.
- Motywujemy do zmian poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy borykają się na co dzień z różnymi problemami mówi Agnieszka Andrejuk. Na pozytywne myślenie składa się wiele czynników. Zależy nam na tym, aby nasi uczestnicy uświadomili sobie jak ważne jest to, aby się nie poddawać – dodaje Agnieszka.
– Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, więc teraz mam czas dla siebie i lubię gdzieś wyjść, gdzie są kobiety – mówi Helena, jedna z uczestniczek konferencji. Podoba mi się atmosfera i uśmiechnięte kobiety, które tak jak ja chcą coś dla siebie zrobić.
Jedną z prelegentek była niewidoma podróżniczka Hanna Pasterny, pisarka, lingwistka, która pomimo swojej niepełnosprawności ma odwagę, by jeździć po świecie. Mieszka w Jastrzębiu-Zdroju i obecnie pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jest także społeczną asystentką europosła prof. Jerzego Buzka.
Przed uczestnikami wystąpiła Ilona Stasinkiewicz - uczestniczka talent show Disco Star oraz Andrzej Pawluczuk, trener sztuki kochania, nauczyciel tantry. Ponadto przed uczestnikami o sobie opowiadała Ania Rutz. pełnomocnik Rektora ds. Os. Niepełnosprawnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ania Rutz jest osobą niepełnosprawną, która urodziła się bez lewej ręki i ma niedorozwój obu kończyn dolnych i jest aktywna zawodowo. – Ania przyjechała do Hajnówki, aby nas motywować – mówi Andrejuk. Ona się nie poddaje, tryska energią i wiecznie jest uśmiechnięta i szczęśliwa. – O tym jak pokonała drogę od nauki do sztuki opowiedziała Marzanna Szkuta, artystka która nazywa siebie Dziewczyną z lasu. Zaś o swoim pozytywnym życiu opowiadała Alina Łuszczak – kobieta pozytywna, matka, babcia, kochanka. Jedną z prelegentek była Urszula Paszko i grupa Piękna Siła, kobiet trenujących z odważnikami kettlebell. Dziewczyny pokazały czym jest siła i w jaki sposób należy myśleć pozytywnie. – To dzięki odważnikom jestem pewna siebie i akceptuję siebie taką jaka jestem – mówiła Urszula Paszko. Zamiast opowiadać o zaletach treningu kettlebell dziewczęta pokazały jak trenują z odważnikami. Większość uczestników chętnie sprawdzała swoje indywidualne umiejętności w podnoszeniu odważników kettlebell. – Ja to bym, chciał sprawdzić, jak to się podnosi – mówił Adam Kraśko, znany z programu Rolnik szuka żony. Adam zapowiedział już, że wybierze się na trening w Hajnowskim klubie Wschodnia Siła Hajnówka.
- No chyba mi by się to spodobało – mówiła Hanna Pasterny podnosząc bez problemu 12 kilogramowy odważnik. Wśród pań chętnych podnieść odważnik była też wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz. Bez problemu podniosła 24 kilogramowy odważnik, zapowiadając, że dałaby radę podnieść i większe.
- Dużo pozytywu, super energia, wielkie przemiany i nowe znajomości – tak w kilku słowach można określić to, co się działo 10 czerwca podczas Konferencji – mówi Agnieszka Andrejuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto