Podlascy żołnierze WOT wicemistrzami w biegach przełajowych! Zobacz, jak terytorialsi walczyli o Puchar Dowódcy WOT

Gabriela Turko
Mamy powody do dumy! Zawody o Puchar Dowódcy WOT pokazały, że bieganie jest mocną stroną podlaskich Terytorialsów. Nasi żołnierze zajęli drugie miejsce, ale to nie wszystko! Łącznie zdobyli aż siedem medali. Takiego wyniku nie osiągnęła żadna ze startujących drużyn. Kliknij w galerię zdjęć, by zobaczyć jak terytorialsi walczyli o Puchar Dowódcy WOT. DWOT

W zawodach, które odbyły się w Bydgoszczy, wzięło udział aż 186 żołnierzy z dwunastu brygad OT. W biegach przełajowych najlepszy wynik osiągnął szer. Tadeusz Walendykiewicz, który pokonał 3 km w 10 minut oraz st. szer. Adam Szydlik, który w 27 minut przebiegł 8 km.

Srebrny medal natomiast zdobyli st. szer. Paweł Grygo i szer. Jarosław Wiesiełowski, którym w 28 i 30 minut udało się pokonać 8 km. Trzecie miejsce wywalczył ppor. Paweł Józefiak, któremu przebiegnięcie 3 km zajęło niecałe 11 minut.

Setka Komandosa
W noc poprzedzającą zawody o Puchar Dowódcy WOT odbyła się tzw. Setka Komandosa. Jest to morderczy bieg, w którym ważna jest wytrzymałość, doskonała kondycja i przede wszystkim determinacja. Zadaniem uczestników jest pokonanie 100 km w 20 godzin. To jednak nie wszystko, dystans jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy to bieg w pełnym umundurowaniu z plecakiem przez 20 km, natomiast kolejne 20 km jest biegiem w mundurze. Pozostałe 60 km - bieg w dowolnym stroju sportowym.

W tym biegu podlaskich Terytorialsów reprezentował szer. Michał Dudek, który w 14 godzin pokonał 100 km! Dzięki tak niezwykłemu wynikowi udało mu się pozostawić innych żołnierzy WOT daleko w tyle i zająć drugie miejsce.

TU OGLĄDASZ: Supraśl. Terytorialsi złożyli przysięgi