Orla, Reduty: Dwujęzyczne tablice znów zamalowane

(szymek)
Dwujęzyczne tablice w gminie Orla zostały zniszczone
Dwujęzyczne tablice w gminie Orla zostały zniszczone Gmina Orla
Nieznani sprawcy zamalowali dwie polsko-białoruskie tablice drogowe w gminie Orla. To już kolejny taki przypadek w województwie podlaskim i gminie.

Ofiarą „malarzy” został tym razem dwujęzyczny (polsko-białoruski) drewniany znak przy trasie Orla - Dubicze Cerkiewne oraz tablica przy wjeździe do wsi Reduty. Nieznani sprawcy w obu wypadkach zamalowali sprayem tylko białoruskie części tablic.

Zobacz też: Podwójne nazwy miejscowości. Jedna "urzędowa", druga miejscowa - zapisana cyrylicą

Z informacji udzielonych przez mieszkańców wsi Reduty, wynika, że zamalowane tablice widzieli oni już w piątek 30 czerwca. Mieszkańcy zdecydowali się jednak zgłosić zdarzenie policji dopiero w poniedziałek 3 lipca. Tego dnia funkcjonariusze policji pojawili się przy pomalowanych słupach i badali miejsce zdarzenia.

Niestety to już kolejny akt wandalizmu w gminie Orla i prawdopodobnie nie ostatni. W 2012 r. nieznani sprawcy zamalował kilkanaście dwujęzycznych tablic. W ostatnim czasie zniszczono tablice z nazwami ulicy Armii Czerwonej w samej Orli. W żadnym z tych przypadków policji nie udało się ustalić sprawców.

Podobne akty wandalizmu (zamalowywania dwujęzycznych tablic) zdarzają się również w zamieszkałej przez Litwinów gminie Puńsk (czytaj więcej: Zamalowali litewskie nazwy na tablicach i pomnikach).

Zobacz koniecznie: Zakłady Mięsne Netter w Bielsku Podlaskim zostaną zamknięte. Wszyscy pracownicy pójdą na bruk

Wideo

Dodaj ogłoszenie