Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Most na drodze krajowej 19 i 66 w Bielsku Podlaskim już jest zamknięty. Obowiązuje objazd przez dworzec. Nie obyło się bez nerwów [ZDJĘCIA]

Andrzej Zdanowicz
Andrzej Zdanowicz
Zamknięty most na drogach krajowych 19 i 66
Zamknięty most na drogach krajowych 19 i 66 azda
Przez 4 miesiące obowiązywać będzie objazd przez teren dworca w Bielsku Podlaskim

Przejazd przez most został zamknięty wczesnym popołudniem w środę 5 czerwca.

Chodzi o mostek między rondem łączącym ul. Mickiewicza, Białowieską i ul. Piłsudskiego (tym obok stacji benzynowej) a przejazdem kolejowym w Bielsku Podlaskim. Przez najbliższe 4 miesiące most ten będzie przebudowywany.

Czytaj też: Zamknięcie mostu przekładano parę razy

Objazd wytyczono przez teren dworca. Kierowcy jadący od strony Siemiatycz i Zambrowa po przejechaniu przejazdu kolejowego muszą skręcić w prawo w ul. Kolejową, przejechać obok dworca do tymczasowego ronda i albo skręcić na nim w prawo w stronę Hajnówki, Kleszczel i przejścia granicznego w Połowcach lub w lewo - w stronę ronda przy stacji paliw i na nim albo pojechać prosto w stronę Białegostoku., albo skręcić w prawo do centrum miasta.

Kierowcy jadący od strony Hajnówki lub Kleszczel w stronę Białegostoku oba ronda przejeżdżają prosto. Ci co chcą jechać w stronę Siemiatycz lub Zambrowa muszą na tymczasowym rondzie skręcić w lewo i objazdem dojechać do "starej" krajówki.

Kierowcy jadący od strony Białegostoku, którzy chcą jechać do Siemiatycz lub Zambrowa, muszą przejechać rondo przy stacji paliw prosto, a na tymczasowym rondzie przed dworcem skręcić w prawo i dojechać do drogi krajowej. Mogą też skorzystać z innego objazdu (nieoficjalnego) i po minięciu Kauflandu na światłach przy zakładzie energetycznym skręcić w prawo w ul. 11 Listopada, a później po przejechaniu przejazdu kolejowego w lewo w ul. Wyszyńskiego. Ul. Wyszyńskiego dojadą do krajówki i na niej skręcą w prawo. Ul. Wyszyńskiego jest jednak wąska i w bardzo złym stanie. Dlatego nie została wytyczona jako oficjalny objazd. Można jednak z niej korzystać.

Czytaj też: Bielski dworzec jest zburzony

W ul. Wyszyńskiego teoretycznie mogą też skręcać kierowcy jadący od strony Siemiatycz. Musieliby oni skręcić w lewo przed przejazdem. Jednak, jeśli będzie to znacznie utrudniało ruch, lewoskręt ten zostanie zakazany. Będzie on bowiem utrudniał przejazd kierowców zjeżdżających z ul. . Kolejowej na krajówkę w stronę Siemiatycz i Zambrowa.

Przy okazji blokowania ruchu nie zabrakło też nerwów. Bo przez chwilę zablokowano zjazd z ronda w stronę mostu. A na odcinku między mostem a rondem są sklepy, lokale usługowe i gastronomiczne. Szybko jednak blokadę zjazdu przeniesiono bliżej mostu. Zjazd z ronda nie jest więc zblokowany, ale dojechać nim można tylko do sklepów ewentualnie do stacji paliw. Dalej droga jest zablokowana.

- Jeśli zblokują dojazd do naszych lokali, będziemy domagać się odszkodowań - mówił Dariusz Kośko, przedstawiciel lokali znajdujących się przy tym odcinku drogi.

To jednak raczej nie grozi, bo doszło do kompromisu.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto