Polecamy

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie 2020: Inne prognozy © Pixabay
[3/5]

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie 2020: Inne prognozy

Meteorolodzy z portalu AccuWeather uważają, że Boże Narodzenie minie raczej pod znakiem opadów deszczu i śniegu z deszczem.
Meteorolog dr Marek Kuczera z Uniwersytetu Karola w Pradze na swojej stronie internetowej mkweather.com poinformował natomiast, że za sprawą wiru polarnego, który utrzyma się dłużej nad Europą - w środkowej i wschodniej części tego kontynentu nawet do Bożego Narodzenia - jest jakaś szansa na opady śniegu. Jednak według prognoz tego meteorologa "Prawdopodobieństwo Białych Świąt nadal będzie umiarkowanie wysokie w Europie Wschodniej oraz w większości Skandynawii. Dzięki niżowi śródziemnomorskiemu przed Bożym Narodzeniem opadów śniegu można się spodziewać na dużym obszarze Bałkanów". Zobacz więcej--->

Na śnieg na razie nie mamy co liczyć. Po jednym zimowym dniu, w którym aura narobiła sporo zamieszania, znów za oknem pejzaż raczej jesienny. Najbardziej chcemy jednak wiedzieć, jaka pogoda będzie w nadchodzące święta. Czy Boże Narodzenie 2020 będzie białe? Prognozy długoterminowe, jak wiadomo, nie są dokładne i zawsze, jak zastrzegają meteorolodzy, obarczone są dużym błędem, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że się spełnią choć w części. Co mówią o Bożym Narodzeniu 2020? Czy padający śnieg lub mróz podkreślą klimat świąt? Sprawdź!

Najnowsze wiadomości

reklama