Bielszczanie pływali jak ryby, ale pierwsze miejsce oddali Litwinom [ZDJĘCIA]

Janusz Bakunowicz
19. ekip pływackich wzięło udział w 10. Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski.

Jubileuszowy dziesiąty Międzynarodowy Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski „Złota Jesień 2016” w Bielsku Podlaskim zawodnicy z pewnością będą wspominać z sentymentem.

Bielscy pływacy , jak na gospodarzy przystało, byli gościnni i laury zwycięstwa oddali gościom. Choć swoich wyników też nie mogą się wstydzić. Tym bardziej, że wielu z nich poprawiło swoje rekordy.

Najlepszymi w klasyfikacji drużynowej okazali się młodzi zawodnicy z Litwy, a bielscy pływacy uplasowali się na drugim miejscu. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy z Brześcia na Białorusi. A drugie miejsce na podium to nie lada sukces, bowiem na zmagania przyjechali zawodnicy m. in. z Pruszkowa, Białej Podlaskiej, Sokółki, Mławy, Białegostoku, Michałowa czy Augustowa. Razem 424 dziewcząt i chłopców. Zawodnicy mieli do pokonania dystanse 50 i 100 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Ivan Adamchuk z Brześcia, drugim okazał się Jakub Nowiczkow z bielskiego „Wodnika „ a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Fronc z Białegostoku, ale z bielskimi „korzeniami”.

Zawodnicy Bielskiego „Wodnika” zdobyli na zawodach aż 51 medali. Na ten dorobek składa się aż 22 złotych, 18 srebrnych i 11 brązowych.

- Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom - przekazuje za naszym pośrednictwem Walery Miszczeriakow, prezes Miejskiego Klubu Pływackiego „Wodnik”. - Dziękujemy panu burmistrzowi i sponsorom. Dziękujemy Wam wszystkim, bo to właśnie dzięki Wam nasze jubileuszowe zawody były naprawdę jubileuszowe. X Mecz Pływacki Drużyn Dziecięcych przeszedł do historii. Ale już za rok spotkamy się po raz XI i już dziś Was wszystkich zapraszam.