Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bielsk Podlaski. Ochrona i Promocja Kultury Podlaskiego Ręcznika Obrzędowego

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
"Bielski ręcznik obrzędowy" ma trafić na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego
"Bielski ręcznik obrzędowy" ma trafić na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Bielski Dom Kultury
Pracownia Podlaskiego Rękodzieła Ludowego działająca przy Bielskim Domu Kultury planuje wpisanie "Bielskiego ręcznika obrzędowego" na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 lutego w Bielskim Domu Kultury, organizatorzy zapraszają twórców ręczników oraz wszystkich, którzy zainteresowani są tematem.

Pracownia Podlaskiego Rękodzieła Ludowego, działająca przy Bielskim Domu Kultury, zaprasza pasjonatów podlaskiej kultury ludowej na wyjątkowe spotkanie, które będzie poświęcone wpisowi "Bielskiego ręcznika obrzędowego" na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Wydarzenie, które poprowadzi kustosz Alina Dębowska-Jankiewicz, stypendystka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, stanowi doskonałą okazję do konstruktywnej wymiany poglądów i doświadczeń związanych z tym unikatowym dziedzictwem.

Wpis "Bielskiego ręcznika obrzędowego" na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego jest strategicznym krokiem w kierunku ochrony i promocji tego wyjątkowego elementu kultury ludowej. Ręcznik ten, przekazywany z pokolenia na pokolenie, odgrywa istotną rolę w obrzędowości ludowej.

Inicjatywa ta zakłada nie tylko ochronę ręcznika, ale również propagowanie jego roli i znaczenia w obrzędach ludowych. Spotkanie jest świetną okazją dla miłośników kultury podlaskiej do zaprezentowania swoich ręczników oraz podzielenia się ich historią. Pragniemy szczególnie zachęcić osoby, które samodzielnie tworzą bądź wykonały ręczniki obrzędowe, do wzięcia udziału i podzielenia się swoimi unikatowymi doświadczeniami.

Spotkanie to nie tylko forma wsparcia dla wpisu ręcznika na listę dziedzictwa kulturowego, ale także szansa na budowanie wspólnoty pasjonatów i przekazywanie wiedzy o tradycji podlaskiej. Będzie to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie, które przyczyni się do wzmocnienia więzi społeczności z kulturą swojego regionu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tym spotkaniu, które odbędzie się w Pracowni Podlaskiego Rękodzieła Ludowego, 21 lutego o godzinie 17.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskpodlaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto