Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aplikacje dla grzybiarzy. Sprawdź, co może się przydać w trakcie wycieczki do lasu

mc
Jesień to czas wielkiego grzybobrania. Jednak wybierając się do lasu, należy posiadać niezbędną wiedzę na temat gatunków grzybów, a także orientować się w terenie, po którym będziemy się poruszać. Z pomocą grzybiarzom idą aplikacje, m.in.: Atlas grzybów i mobilny Bank Danych o Lasach.

Aplikacje dla grzybiarzy to bardzo dobre rozwiązanie dla fanów leśnych spacerów. W lesie, szczególnie przez nas nieznanym, nietrudno się zgubić. Na zlecenie Lasów Państwowych, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej przygotowało aplikację umożliwiająca dostęp do map lasów - mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach). Można ją pobrać na telefony i tablety z systemem Android.

Wjedź w galerię i zobacz, jak wyglądają aplikacje dla grzybiarzy.

Oferuje ona leśne mapy tematyczne, m.in.:

  • podstawowe
  • drzewostanowe
  • form własności
  • siedlisk leśnych
  • zbiorowisk roślinnych
  • łowieckie

Aplikacja wyposażona jest także w wiele przydatnych w terenie funkcji: zapis punktu z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego punktu.

Poza mapami branżowymi, użytkownik ma możliwość wyświetlenia np. mapy topograficznej czy ortofotomapy lotniczej lub satelitarnej. Po wcześniejszym pobraniu odpowiednich danych, aplikacja działa również offline.

Przygotujcie się do weekendowego grzybobrania i pobierzcie aplikację mBDL. Dzięki niej na pewno nie zgubicie się w lesie! Dzięki niej zapiszecie sobie punkt z największą ilością grzybów (przecież nie po to, aby się tym chwalić, tylko po to, aby tam za tydzień trafić

Atlas grzybów

Atlas Grzybów ze zdjęciami grzybów, pleśni i porostów oraz opisami konkretnych gatunków.

W razie jakichkolwiek wątpliwości z jakim grzybem mamy do czynienia, należy znaleźć w niej grzyb wyglądający podobnie. Od razu można sprawdzić, czy spożycie go grozi jakimiś konsekwencjami. Każdy z gatunków posiada swoją kartę. Można tam przeczytać opis, poznać alternatywne nazwy oraz miejsca występowania, a także zobaczyć więcej zdjęć. Aplikacja zawiera ponad 170 gatunków grzybów.

Jednak jej twórcy ostrzegają:

- Aplikacja ma charakter wyłączenie informacyjny - zanim podejmiesz decyzję o spożyciu danego grzyba, którego sam nie znasz, sprawdź w innych źródłach i zapytaj doświadczonych grzybiarzy.

Grzyby 2019: Gdzie rosną? Kiedy wybrać się na grzybobranie? Sprawdź mapę i kalendarz grzybów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto