5. Noworoczny Bieg Tura przebiegł przez Bielsk Podlaski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Łozowik
V Noworoczny Bieg Tura przebiegł przez Bielsk Podlaski
V Noworoczny Bieg Tura przebiegł przez Bielsk Podlaski Piotr Łozowik
5. Noworoczny Bieg Tura przebiegł przez Bielsk Podlaski. Pobiegło 126 osób, co stanowi rekord frekwencji

Biegacze mieli do pokonania trasę długości 5 km lub 10 km (jedno lub dwa okrążenia trasy biegnącej przez ulice: Mickiewicza, Widowską, Chmielną, Batorego, Poniatowskiego i ponownie Mickiewicza). Uroczysty start, poprzedzony wspólną rozgrzewką, nastąpił o godzinie 13, a zlokalizowany był przy ratuszu. Najszybszy był, podobnie jak w zeszłym roku, Patryk Drężek z Białegostoku, który 10 kilometrową trasę pokonał w niewiele ponad 33 minuty. Najszybszą panią na tym dystansie była Paulina Łapińska z Łap. Jedno okrążenie najszybciej pokonali białostoczanie: Adam Supiński oraz Dorota Siemieniuk. Tradycyjnie sklasyfikowano również najszybszych bielszczan. 10 kilometrów najszybciej pokonał, czwarty ogólnie, Mariusz Wowtoniuk. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Terebun. Jedną pętle najszybciej z bielszczan pokonali: Krzysztof Lenczewski i Julita Kasjaniuk.

Wszyscy uczestnicy dobiegli do mety

Na zawody przyjechali zawodnicy z Ciechanowca,Hajnówki, Siemiatycz, Białegostoku,Białowieży, Łap, a nawet z Olsztyna, Siedlec czy Białej Podlaskiej. Oprócz wręczenia pucharów dla najszybszych rozlosowano również nagrody wśród wszystkich uczestników. Do wygrania były m.in. lekcje pływania, karnet na darmową pizzę oraz mnóstwo gadżetów sportowych. Przyznano także nagrody specjalne dla osoby, która przyjechała z najbardziej oddalonej miejscowości oraz osoby z najlepszym przebraniem. Po biegu na wszystkich czekał ciepły posiłek i napoje, a uczestnicy mogli skorzystać z darmowej sauny i basenu na terenie miejskiej pływalni. W ramach imprezy odbył się również koncert.

Wydarzenia zorganizował MOSiR w Bielsku Podlaskim, a patronat honorowy nad nim objął burmistrz Bielska Jarosław Borowski, organizacyjnie wsparła je również wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka. Na mecie medale wszystkim uczestnikom wręczali: pan burmistrz, pani wójt oraz Andrzej Krzywiec (dyr. MOSiR-u), Eugeniusz Bedeniczuk (olimpijczyk z Barcelony) i Marzanna Wieczorek. Całą imprezę koordynował i prowadził - Jerzy Czykwin, wspierany przez radnych sportowców - Krzysztofa Grodzkiego i Pawła Bierżyna.