Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów na burmistrza Bielska Podlaskiego. W drugiej turze wygrał Borowski

Już wiemy kto będzie władał w Bielsku przez kolejne pięć lat.

Co ciekawe, obaj kandydaci 4 listopada,w dniu wyborów, obchodzili urodziny.

Jednak to własnie Jarosław Borowski, obecny burmistrz Bielska Podlaskiego otrzymał większy prezent od wyborców.

To oficjalne wyniki. Borowski otrzymał ponad 60 proc. poparcia.

40 procent głosów otrzymał Tomasz Hryniewicki z ugrupowania Wspólnie dla Bielska.

W liczbach bezwzględnych Borowski otrzymał 5938 głosów, Hryniewicki - 3924. Między tymi kandydatami jest ponad dwa tysiące glłosów różnicy, czyli więcej niż w pierwszej turze.

Czytaj też:Wyniki pierwszej tury wyborów na burmistrza Bielska Podlaskiego

Koalicja Bielska, której kandydatem jest Borowski ma też większosć w radzie miasta. A razem z Naszym Podlasiem (koalicjantem w kończącej sie kadencji) ma bezwzględną większość.

Czytaj też: Wyniki wyborów do rady miasta w Bielsku Podlaskim

Zobacz: Zmiany w ordynacji wyborczej 2018

Wideo

Andrzej Zdanowicz

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.11.2018, 18:54

Pozbyliśmy się Selwesiuka z Orli,to kolesie upchną aroganta w Bielsku.Nie zazdroszczę Wam takiego zastępcy, a poza tym co on tu będzie robić. W Orli nauczył się tylko nosić wysoko głowę. Jest totalnym wrogiem prywatnej inicjatywy, inwencji a także innego zdania niż On.

13.11.2018, 11:32

oj tam zawsze któryś somsiad budzie mowiti po swojemu ! haroszy hroszy !

09.11.2018, 10:54

Jeżeli plotki się potwierdzą i wzorce orlańskie znajdą zastosowanie to wielu mieszkańców do urzędu z tłumaczem będzie musiało załatwiać sprawy. Przerażające !

09.11.2018, 09:48

do Antka 1967. Podpowiedz, jak eliminować nacjonalistów z życia publicznego, proszę.

08.11.2018, 14:57

Selwesiuk?! ten co białoruskie nazwy chce wprowadzić w Bielsku naszym? za dużo lat ja przeżył by po 100 latach odzyskania niepodległości pozwalać na jawną rusyfikację!!!

08.11.2018, 14:49

Panie Boroski dlaczego na ulicy Wyszyńskiego jest ciemno jak w dupie ja sie pytam ? oj sporo pracy przed Panem - rozliczymy z każdej obietnicy aż pójdzie po okrężnicy !

07.11.2018, 18:19

A teraz mowi sie ze zastepca borowskiego ma byc slynny skadinad selwesiuk... tim godny siebie, ale nie naszego miasta!!!

06.11.2018, 19:11

och, jakie to smutne ... "bezpartyjny z poparciem PiS" przegrał. Prawda jest taka, że do drugiej tury przeszło dwóch najgorszych kandydatów - a wygrało mniejsze zło.

06.11.2018, 17:18

Wiocha , a korki jak w Warszawie. Doprawdy zajebista infrastruktura drogowa. Bezradni od lat zdziwieni, że aut przybywa. I tak im zostało.Tzn
niemoc.

06.11.2018, 14:54

połączyć drogę nettera z drugim osiedlem i mamy po części rozwiązany problem korków ... a dwieście metrów dalej wylana droga , nowiutka - tylko PO CO ja się pytam . takie właśnie inewstycje przemyślane ... przez burmistrza , wykształconego po studiach będą nadal podejmowane - pięknie !!!! powodzenia w zadłużaniu miasta

06.11.2018, 10:28

Szkoda, że burmistrz dzieli mieszkańców wprowadzając sztuczne kryteria podziału bielszczan, vide kuriozalne spotkanie na prawosławnej plebanii. Przydałby się burmistrz łączący mieszkańców miasta. Może za pięć lat się uda.

06.11.2018, 10:07

Mało? No to dalej. Od 30 lat obiecuje się remont Widowskiej od Dubicze ( nie nie mieszkam tam -mieszkam po innej stronie miasta , też zapuszczonej) W końcu w ramach kiełbasy wyborczej położono chodnik do Chmielnej. Bez ścieżki rowerowej :-) To już wójtowa czy starostwo nie mogło wyskoczyć z kasy i podciągnąć ten chodnik do Widowa( oczywiście ze ścieżką rowerową) ?
next - nowa droga łącząca 11 listopada z Brańską .
sygnalizacja świetlna przy szpitalu , WKU i stacji Orlen na 3 Maja.
Parkomaty przy Podlasiance , po drugiej stronie i przy ratuszu.
No i obwodnica . Na ekspresówkę można czekać lata , ale tiry muszą omijać Bielsk .
Coś z tego nieroby z Bielskiego ,, Ratusza " czają czy tylko diety , posadki państwowe i imprezki.

06.11.2018, 09:48

To jedziemy dalej. Żłobek na ulicy Poświętnej. Było coś takiego. Duży murowany budynek zbudowany w latach 70tych. Jak można było dopuścić do sytuacji , że budynek nadawał się tylko do rozbiórki. Dzisiaj na tym terenie stoi krzyż, a rodzice walczą o miejsca w prywatnych żłobkach . Gdzie byli bezradni przez lata. Gdzie byliście jeden i drugi Bożko ? Za co bierzecie hajs ? Za posiadanie mocnej wątroby?

06.11.2018, 09:26

Anonim czy mógłbyś rozwinąć zdanie -Ten wasz "koń" może spokojnie iść kończyć studia, może przestanie mylić podstawowe pojęcia.

06.11.2018, 08:15

Najlepiej grać smrodem. Ale grają nim ci co nic innego nie wymyślą i czepiają się rzeczy z którymi nawet ich Gowin nic nie zrobi, a wymagają od kogoś. To jest właśnie manipulacja i cynizm. Wiadomo , ze na kampanie Hryniewickiego poszło masę kasy, trolli, PRu, ale już po wszystkim. Ten wasz "koń" może spokojnie iść kończyć studia, może przestanie mylić podstawowe pojęcia, swoich fanów przytemperuje. Bielsk to spokojnie miasto, proszę tu smrodu PiSowskiego nie wprowadzać.

06.11.2018, 08:05

Anonim

05.11.2018, 08:31
Jak potoczyłyby się wybory gdyby zamiast wpisu- Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku.Był wpis Absolwent Uniwersytetów w-Uniwersytet Harvarda,Uniwersytet Stanforda,Uniwersytet w Cambridge,Massachusetts Institute of Technology (MIT),Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley.
Moim zdaniem Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku nie jest gorszy od Absolwentów W\W Uczelni.Proponuję podawać argumenty za i przeciw.

06.11.2018, 07:40

Anonim

05.11.2018, 15:35
Forumowicze PROŚBA nie obrzucajmy się brzydkimi wyrazami tylko fakty mogą być zabarwione uśmiechem.Jesteśmy tylko ludźmi .Więc ZOSTAŃMY WYCHOWANI czy takie wpisy bez wulgaryzmów jak Ściopa

05.11.2018, 21:43 nie są miłe i przyjemne w czytaniu. Panie Ściopa Pańskiego wpisu nie powstydziłby się ABSOLWENT POLONISTYKI Uniwersytetu w Białymstoku.Pozdrawiam

05.11.2018, 22:01

Już po wyborach . Królik i jego kompani od koryta dalej mogą się opi.... Kojarzy mi się ta sytuacja z wierszem Brzechwy ,,Leń " A - ok .- bursa to sprawa starostwa - kolejnych obiboków w tym bielskim grajdołku. Widzę ,że niektórym wystarczy ,że mają wodę w kranie i nie chodzą załatwiać się za stodołę . I ten smród w mieście - taki znajomy, przypominający rodzinne strony . Do tego kino objazdowe i inne tego typu atrakcje. Jest super.
Ps. Gratuluję wielkim bielskim firmom parkingów dla aut pracowników . Tego w błocie na Rejonowej i na polu przy Brańskiej .

05.11.2018, 21:43

Wiesz Wańka, nie każdy taki mądry jak ty, więc i nikomu nie wpadł taki świetlany pomysł do głowy co tobie. Poza tym, nawet najbardziej światłe umysły lokalnej sceny politycznej, nie mają zdolności telepatycznych polegających na czytaniu w myślach takiego geniusza jak Wania, w związku z powyższym nie byli w stanie rozszyfrować genialnej koncepcji urbanistyczno - infrastrukturalnej, polegającej na ''przed położeniem nowego toru ominąć Bielsk'', która zrodziła się umyśle Wańki, a którą to koncepcją podzielił się ze światem w komentarzu pod wynikami wyborów na burmistrza miasta.

05.11.2018, 21:01

Szkoda ze nikomu nie wpadł pomysł przed położeniem nowego toru ominąć Bielsk . Tor powinien z Orzechowicz przez Proniewicze poprowadzić na Hajnowke i Czeremchę.W mieście nie było by problemów z korkami .Tak teraz tym szynobusem dziennie przejedzie 20 osób na dobę. Może nowa władza mój pomysł przedyskutuje tam już zrobił ŚP burmistrz obwodnicę z 19 tki do Hopa.

05.11.2018, 18:07

Wykształceni do Pronaru do roboty A nie stołka się zachciało. Wnioskuję o przeniesienie na malarnię...

05.11.2018, 17:17

Gratuluję p.Borowskiemu,ludzie zrozumieli co jest dla Bielska dobre dokonując takiego wyboru-odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.BRAWO

05.11.2018, 15:49

Nie znoszę jak ktoś specjalnie i z premedytacją manipuluje. Wybory już się skończyły. Czas się rozejść i wrócić do normalnego życia, a niektórzy jak widać nie potrafią pogodzić się z przegraną i wydaje im się, że wciąż trwa kampania. To do tego co od niego się zaczęło czyli od anonima z widowa co pisał o korycie przy samym ry... i przyjaciołach królika. Idź ochłoń. Już po wszystkim!

05.11.2018, 15:35

Forumowicze PROŚBA nie obrzucajmy się brzydkimi wyrazami tylko fakty mogą być zabarwione uśmiechem.Jesteśmy tylko ludźmi .Więc ZOSTAŃMY WYCHOWANI takie wpisy nie są miłe BOROWIK

05.11.2018, 15:06
anonim nie obrażaj w internecie cwaniaczku bo pewnie w realu chodzisz po tych niedokończonych i ciemnych ulicach bielska które to dokończy WASZ burmistrz . pluje na was czerwone muchomory ,

anonim

05.11.2018, 14:20
bursa to nie własność miasta tłumoku bez szkoły.
Za to twój ulubieniec dorwał sie do żłoba w radzie miasta więc czego kwiczysz. Bo co? Za mało?

05.11.2018, 15:06

anonim nie obrażaj w internecie cwaniaczku bo pewnie w realu chodzisz po tych niedokończonych i ciemnych ulicach bielska które to dokończy WASZ burmistrz . pluje na was czerwone muchomory ,